Zarejestruj się
cart Zrób zakupy
Poleć znajomemu Dodaj do ulubionych Newsletter Forum Kontakt

Podgląd wydarzenia

Pasja przygoda misja - wystawa Kolekcji Polskiej Sztuki Złotniczej

Pasja, przygoda, misja - wystawa Kolekcji Polskiej Sztuki Złotniczej ze Zbiorów Marii Magdaleny Kwiatkiewicz 

25 lipca 2013 roku w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbył się wernisaż wystawy prezentującej Kolekcję Polskiej Sztuki Złotniczej ze Zbiorów Marii Magdaleny Kwiatkiewicz. To właśnie z jej inicjatywy powstała Galeria YES promująca sztukę złotniczą i polski design.

Pasja, przygoda, misja

„Na samym początku, tworzenie Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej – jak wiele przedsięwzięć, których wartość i znaczenie można zauważyć tylko z perspektywy czasu – 'odbywało się' przy okazji: wystaw, konkursów, spotkań z twórcami. Z czasem, kiedy okazało się, że to jedyny w kraju, prywatny, tak reprezentatywny zbiór obiektów polskiej sztuki złotniczej, zaczęła towarzyszyć mi świadomość, że coś, co zrodziło się z mojej pasji, może mieć także wartość dla innych. Może także dla – nie bójmy się tego słowa – naszej kultury. W ten sposób moja osobista, 'estetyczna' przygoda stała się swego rodzaju misją. Która zobowiązuje, ale jest jednocześnie źródłem wielkiej satysfakcji” - powiedziała Maria Magdalena Kwiatkiewicz.

Maria Magdalena Kwiatkiewicz

Współzałożycielka firmy YES. Wraz z pozostałymi współwłaścicielami YES, znalazła się w finałowej dziesiątce prestiżowego konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku 2011. Z inicjatywy M.M. Kwiatkiewicz powstała Galeria YES, promująca sztukę złotniczą i polski design. W galerii prezentowanych było ponad sto wystaw indywidualnych i zbiorowych. M.M. Kwiatkiewicz stworzyła także unikatową, prywatną Kolekcję Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej, która była eksponowana w Polsce i zagranicą.

Wystawa Kolekcji Polskiej Sztuki Złotniczej ze Zbiorów Marii Magdaleny Kwiatkiewicz potrwa do 6 października.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11, Bydgoszcz

 

Podziel się tym!

Sprawdź promocje

Galeria zdjęć