Zarejestruj się
cart Zrób zakupy
Poleć znajomemu Dodaj do ulubionych Newsletter Forum Kontakt

Podgląd aktualności rynkowej

TCL NIE PRZESTAJE ZMIENIAĆ OBLICZA TELEWIZYJNEJ ROZRYWKI

TCL NIE PRZESTAJE ZMIENIAĆ OBLICZA TELEWIZYJNEJ ROZRYWKI - TYM RAZEM DZIĘKI PREMIERZE, NA TARGACH IFA 2017, POSZERZONEJ OFERTY PRODUKTÓW Z FUNKCJAMI SMART I ROZWIĄZANIAMI SZTUCZNEJ INTELIGENCJI

 

 

  • TCL zapowiada na 4 kwartał 2017 roku europejską premierę swoich pierwszych telewizorów z technologią QLED ANDROID TV: serię XESS X2
  • TCL prezentuje zestaw telewizyjny Private Theatre XESS X6
  • TCL przeobraża doświadczenie telewizyjnej rozrywki proponując nowe rozwiązania w zakresie treści oraz Sztucznej Inteligencji (AI)
  • TCL umacnia wiodącą pozycję na rynku dzięki utrzymaniu wysokich globalnych wyników w pierwszej połowie 2017 roku

 

[Berlin, 31 sierpnia 2017 roku] TCL, trzeci największy na świecie producent telewizorów i innowator w dziedzinie technologii QLED zaprezentował w dniu dzisiejszym, na berlińskich targach IFA 2017 swoje nowe, zaawansowane i inteligentne produkty. 

 

W tych nowych, prezentowanych dziś propozycjach znalazły się najważniejsze, dynamiczne technologie, stanowiące obecnie siłę napędową całej branży telewizyjnej, w tym QLED i Sztuczna Inteligencja (AI). Wszystkie one są uosobieniem celu, jaki postawił sobie TCL: inspirować klientów do kreatywnego życia („Creative Life”) dzięki najwyższej klasy doświadczeniom telewizyjnym, łączącym w sobie innowacyjną inteligencję, bajeczne funkcjonalności, fantastyczny dźwięk i świetny design.

 

„Dzisiejszy dzień to dla TCL kolejny milowy krok w nieprzerwanym dążeniu do innowacji, realizowanych na rzecz naszej globalnej bazy wyrafinowanych klientów” - powiedział Tomson Li, Prezes TCL Corporation. „TCL pragnie zapewniać swoim klientom na całym świecie autonomię w kreowaniu własnych, inspirujących momentów w życiu oraz radość z oglądania telewizji z rodziną i przyjaciółmi. Nieustannie sięgamy po nowe technologie po to, by nasza oferta gwarantowała nowe, ponadprzeciętne rozrywkowe doświadczenia” - dodał Prezes Li.  

 

SERIA TELEWIZORÓW X2 XESS TO NAJNOWSZA INNOWACYJNA PROPOZYCJA W OFERCIE PRODUKTOWEJ TCL, W KTÓREJ TYM RAZEM ZNALAZŁ SIĘ TELWIZOR TCL Z TECHNOLOGIĄ QLED. Innymi słowy: idealny obraz, dźwięk, rozrywka i design.

 

W poszerzonej linii produktów przeznaczonych na rynek europejski znalazł się telewizor X2, z technologią QLED Android, z flagowej serii TCL - XESS. Produkt zdążył zdobyć w tym roku nagrodę iF Design i zgodnie z planami ma trafić na półki europejskich sklepów już wczesną jesienią.

 

Dzięki designowi 360° i dostarczanym przeżyciom wizualnym X2 to z każdego punktu widzenia telewizor wyjątkowy. Właściwie nie ma ramy, a jego oszczędny design pozwala skupić się na niezwykle wysokiej jakości obrazu. Oparte na technologii Quantum Dot rozwiązanie QLED  sprawia, że X2 wyświetla bogatszą gamę kolorystyczną w oszałamiającym szczególe i przy kontraście zoptymalizowanym technologią Ultra Micro Dimming. W ten sposób widz zyskuje obraz o kinowej jakości, o fantastycznych kolorach i subtelnych przejściach od pełnej jasności do całkowitej ciemności, dzięki reakcjom w gamie barw na 10-bitowym ekranie. Telewizor X2 korzysta z dobrodziejstw technologii HDR Pro, która generuje wspaniałe obrazy i zapewnia odwzorowanie w 103% palety barw DCI-P3, dzięki precyzyjnemu odtworzeniu cieni bieli i czerni. Z kolei umieszczony w przedniej części system nagłośnieniowy JBL 3-way zapewnia immersyjne doświadczenie wysokiej jakości dźwięku, a funkcja kontroli głosem to nowe i ekscytujące udogodnienie. Przy sterowaniu głosem X2 daje dostęp do pełnego spektrum treści znajdujących się na platformach działających w systemie Android TV 6.0 (niedługo 7.0). Wystarczy smartphone, by korzystać z oferty Netflixa lub YouTube w jakości obrazu 4K HDR.

 

W nagradzanym asortymencie produktów TCL znajdują się również telewizory serii C70. 55-calowy model U55C7006 został niedawno laureatem nagrody Best Buy w edycji 2017-2018, przyznawanej przez Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA). C70 otrzymał także nagrodę Red Dot Award w kategorii design.

 

 

  • TCL prezentuje na targach IFA swój kinowy telewizor Private Theatre XESS X6

 

TCL z dumą prezentuje na targach IFA swój Private Theatre XESS X6. Ten 85-calowy telewizor z flagowej linii XESS Private Theatre, z technologią QLED wyposażono w technologię Quantum Dot i elegancki design. To najcieńszy na świecie wielki telewizor z funkcją wygaszanego podświetlania.

W telewizorze Private Theatre XESS X6 użyto wiodącej technologii ekranowej Quantum Dot oraz zdobycze trzeciej generacji telewizorów TCL z QLED. W ten sposób telewizor potrafi dokładnie odwzorować 1,07 miliarda kolorów w spektrum 157% (BT.709). Przy zakresie kolorystycznym 2,8 razy większym niż w przypadku technologii OLED (500 nit), czystość barw w linii XESS X6 jest doskonalsza o 58,3%, a żywotność kolorów to 60 tysięcy godzin, czyli dwa razy tyle niż w przypadku standardowego telewizora OLED.

Model X6 wyposażono w 12-kanałowy, 360° zestaw nagłośnieniowy stereo oraz w osiem samodzielnych wzmacniaczy. Dzięki zintegrowaniu magnesów ziemi oraz głośnikom z jedwabną membraną X6 gwarantuje w domowej przestrzeni kinowe wrażenia dźwiękowe.

 

X6 to przykład unikalnej jakości wykonania, z elementami metalicznymi i fakturą drewna orzechowego. Można go zawiesić na ścianie, postawić na szafce lub bezpośrednio na podłodze.

Kalendarz wprowadzenia telewizorów XESS Private Theatre X6 do Europy jest nadal ustalany.

Podziel się tym!

Sprawdź promocje

Galeria zdjęć