Zarejestruj się
cart Zrób zakupy
Poleć znajomemu Dodaj do ulubionych Newsletter Forum Kontakt

Podgląd aktualności rynkowej

NTT HPC - serwery do zadań specjalnych

NTT HPC – serwery do zadań specjalnych

 

NTT System, jeden z największych krajowych producentów sprzętu komputerowego i dystrybutor IT w grudniu poszerzy ofertę serwerów o nową linię – NTT HPC. Są to konstrukcje wyposażone w najszybsze dyski DRAM i rozbudowane mechanizmy umożliwiające wykorzystanie ich do buforowania i akceleracji danych w bazach.

Hybrydowa technologia HPC (High Performance Computing) zapewnia wysoką wydajność dzięki wykorzystaniu cech różnych typów pamięci – dużej szybkości odczytu i zapisu w modułach DRAM Jet-Speed, średniej szybkości odczytu pamięci flash SSD i dużej pojemności dysku twardego.

Serwery takie sprawdzą się w zastosowaniach, wymagających dużej szybkości przetwarzania danych.

 

 - Serwery mają coraz większą moc obliczeniową i pojemniejsze dyski, które gromadzą coraz więcej informacji, zaś wąskim gardłem jest prędkość ich przetwarzania, z czym boryka się wielu naszych klientów –– mówi Jerzy Pawłowski, opiekun produktów HPC w NTT System. – Wraz z naszym koreańskim partnerem, udało nam się rozwiązać ten problem. Dzięki zastosowaniu serwerów NTT HPC, dane czekają na procesor, a nie odwrotnie. Nasz produkt akceleruje przetwarzanie danych w serwerach, dzięki niezwykle szybkiemu ich buforowaniu i w ten sposób klienci otrzymują wielokrotne przyspieszenie ilości transakcji  w bazach na minutę.

 

Takie rozwiązanie w bazie monitoringu umożliwi szybsze wyszukanie pożądanej sekwencji obrazów, w zastosowaniach medycznych przyśpieszy przeszukiwanie bazy danych DNA czy zbioru wyników badań, w instytucjach finansowych umożliwi szybsze reagowanie na zmiany rynkowe.

Zdaniem producenta, serwery NTT HPC znajdą zastosowanie przede wszystkim w instytucjach rządowych, medycznych, u operatorów typu telekomunikacyjnych, ISP, czy Media Strumieniowe, ale też w średnich i małych firmach, w których czas dostępu do zgromadzonych informacji wymiernie wspomaga biznes.

 

Podziel się tym!

Sprawdź promocje

Galeria zdjęć

Fotografia123 - kurs on-line

49zł zamiast 198

-75%
Infobuzer